אודות

פסיכולוג בצפון

פסיכולוג קליני באיזור עפולה

נשואה, אם לשלושה וסבתא לשבעה.
תושבת עפולה שנים רבות, אוהבת את אזור מגורי על אנשיו ונופיו השלווים והירוקים.

נולדתי בסנטיאגו- צ'ילה, שם גדלתי עד עלייתי ארצה כעבור 20 שנה. 
התרבות והמזג הדרום-אמריקאי ספוגים בתוכי והטביעו את חותמם על מי שאני ועל כך אני שמחה ומרגישה ברת מזל.

מגיל צעיר מאוד גיליתי נטייה למעורבות רגשית וחברתית אשר הובילה באופן טבעי לעניין רב בנפש האדם. חברי ילדות מספרים לי שכבר בגיל 12 כשהמורה שאלה "מה תרצו להיות כשתהיו גדולים" עניתי שארצה להיות פסיכולוגית.

אני מברכת על שהלכתי אחר נטיית ליבי שאפשרה לי בחיי הבוגרים להפוך למקצוע את האפשרות להיות בקשר עם בני אדם בעלי רקע ותרבויות שונות, וללוות אותם בצמתים חשובים בחייהם. זאת ללא ספק זכות גדולה.

האני מאמין שלי

אני מאמינה שדיאלוג בין בני אדם שהוא כנה ,בלתי שיפוטי ואמפאטי, הינו צורך אנושי מהמעלה הראשונה. בהתאם לכך, מעבר לגישה הטיפולית בה עובדים, אני סבורה שהשימוש בעצמי ובמה שמתהווה בקשר הם המנוף המרכזי ליצירת שינוי. לאמונה זאת בסוס מחקרי נרחב.

עבודתי מאופיינת בפתיחות וישירות עם מטופליי ובחיפוש אחר דרכים להסתכלות חדשה על הקשיים שנידונים. במקביל אני גם מאמינה שיש צורך להתאים את השיטה הטיפולית לאישיות ולסוג הקשיים לגביהם פונה המטופל/ת, ועל כן אני משלבת בעבודתי שיטות מובנות השמות דגש על הצד הקוגניטיבי-התנהגותי וכן על הפן הגופני, בעיקר במצבי טראומה וחרדה. כמו כן, בארגז הכלים שלי נמצא גם השימוש בקלפים טיפוליים כדרך נוספת להגיע למקומות פחות נגישים בנפש.

אני רואה בטיפול ליווי במסע שמטרתו לאפשר חיבור לאני הגרעיני והייחודי שטמון בכל אחד מאיתנו ואשר נסיבות חיים שונות הרחיקו אותנו ממהותו האותנטית, ולעתים גם פגעו בחיוניותו. מסע זה יכול להיות קצר או ארוך טווח, בהתאם למטרה של הטיפול ולנתונים האישיותיים של המטופל/ת.

אני מנהלת קליניקה פרטית למעלה מ 25 שנים, שממוקמת באזור שקט, ירוק ופסטורלי בעפולה. הפעילות בקליניקה היא יקרה לליבי. האפשרות לצקת משמעות למצוקה ולסבל ולהיות עדה לתהליכי השינוי שמתרחשים, משנה ומעשירה לא רק את מטופליי אלא גם אותי. לאורך השנים תהליכים אלו תרמו תרומה חשובה בהתפתחותי כאשת מקצוע וכבן אדם. על כך אני אסירת תודה.

הגישה הטיפולית שלי 

הגישה הטיפולית העיקרית בה אני עובדת היא ביסודה דינמית ומושפעת רבות מהגישה ההתייחסותית – אסכולה בת זמננו בתחום הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית. גישה זאת מדגישה את התפקיד המרכזי שיש למערכות יחסים על עיצוב הנפש שלנו ומאמינה שהאדם נולד עם כמיהה מובנת להיות בקשר וליצור יחסים עם סביבתו. נגזר מכך שהאישיות מתפתחת מתוך מערכות היחסים הראשוניות של התינוק עם הוריו ודמויות משמעותיות אחרות. עמדה תאורתית זאת נזונה מתאורטיקנים בעלי השפעה מכרעת על השדה הפסיכואנליטי ,כמו סליבן ששם דגש על היחסים הבין אישיים שאנו מפתחים, כמו ויניקוט ששם דגש רב על השפעת הטיפול הסביבתי-אמהי בהתפתחות הנפשית התקינה של הילד או בסטייתה ממנה בהתאם להקף הכשלים הסביבתיים בהחזקתו הפיזית ו/או הנפשית של הילד וכמו בולבי  וממשיכיו ששמים דגש על הצורך בקשר כמניע עיקרי בהתפתחות האנושית ובדפוסי ההתקשרות שמתפתחים בין ההורה (בעיקר האם אך לא רק) לבין ילדו.

היבט אחר בעל חשיבות מרכזית בגישה ההתייחסותית הינו ההשפעה ההדדית במערכות היחסים שלנו, לרבות הקשר של הורה עם התינוק שלו, בו לא רק האם/אב משפיעים על התינוק אלא גם הוא משפיע עליהם ומתקשר בדרכו התינוקית את צרכיו וכך גם משפיע על אופן גידולו. תפיסה זאת מגובה עדות מחקרית ענפה.

הנחות אלו שזורות בשיח הטיפולי שמאפיין את עבודתי, אשר שמה דגש – לפי צורך – על האופן בו הן באות לביטוי בקשר האנושי שנרקם בחדר הטיפול. האפשרות להתבונן ביחד בצורה חוויתית על הקשרים של מטופליי הן בחייהם בחוץ והן בחדר הטיפולים מייצרת מרחב פנימי בו מה שהפחיד אתמול ניתן להכיל היום. הכלה זאת מובילה לעיתים קרובות להסכלות והתנהלות חדשה בחיי היום יום.

השכלה/הכשרה

  • בעלת תואר B.A בפסיכולוגיה מורחב, אוניברסיטת בר אילן.
  • בעלת תואר M.A בפסיכולוגיה קלינית של הילד, אוניברסיטת תל אביב (בהצטיינות).
  • בוגרת לימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית, בי"ס לפסיכותרפיה אוניברסיטת חיפה.
  • בוגרת לימודי תעודה, בי"ס לפסיכותרפיה, מסלול לפסיכותרפיה התייחסותית (לימודים מתקדמים), אוניברסיטת תל אביב.
  • בעלת תעודה בשיטת EMDR לטיפול במצבי טראומה וחרדה.
  • בעלת הכשרה בCBT למטפלים דינמיים.

תחומי התמחות

  • פסיכולוגית קלינית מומחית ופסיכולוגית חינוכית מדריכה.
  • מטפלת במבוגרים ובמתבגרים בטיפול לטווח קצר ולטווח ארוך.
  • עושה הדרכות הורים ועבודה עם זוגות שממוקדת בעיקר בהורות שלהם .כמו כן עוסקת בהתערבויות בעת משבר כגון גרושים, אובדן, גיל פרישה ועבודה טיפולית בגיל השלישי.
  • מטפלת מתבגרים ובמבוגרים במצבי טראומה וחרדה , ומשתמשת בכלים מגוונים ששמים דגש על החיבור גוף-נפש ועל עבוד מקורות הטראומה ומשמעותה.

לאורך השנים הזדמן לי לטפל בצעירים רבים שחיפשו את דרכם ואת זהותם, התקשו להתמודד עם מצב מבלבל בו חשו כמיהה לעצמאות וצורך בהתרחקות מבית ההורים ובה בעת נזקקו לחסותם ועזרתם.הטיפול ליווה אותם וסיפק מרחב שאפשר צמיחה ועידוד של תהליכי גיבוש זהות שנתקעו או הסתבכו במהלך התפתחותם. 
כמו כן רכשתי ניסיון רב בטיפול באנשים שחוו אובדן והתקשו לעכל אותו ולהסתגל למצב החדש שנוצר בחייהם. התהליך הטיפולי סייע להם להתמודד עם המצב שנוצר באופן שאפשר לרוב להמשיך עם חייהם ולעיתים לצקת לתוכם משמעות חדשה לצד הכאב והגעגוע.

במשך השנים השתתפתי בהשתלמויות, כנסים בארץ ובחו"ל ובימי עיון רבים מאוד שהרחיבו והעשירו באופן משמעותי את גישתי המקצועית ואת ארגז הכלים שעומד לרשותי כמטפלת. גם היום, כשאני מדריכה דור צעיר של פסיכולוגים מתמחים, אני ממשיכה להתעדכן וללמוד וכעת אני משתלמת בתחום ה EFT (Emotional Focused Therapy) לעבודה טיפולית עם זוגות בדגש על ההיבט ההורי.